ראשי על דוד מועלם פרסומים וידיעות על המוסיקה רשימות גלריה תגובות צור קשר

אודות דוד מועלם

משפטן ושופט בדימוס, יליד בגדד, 1931, עלה ארצה מעיראק במבצע "עזרא ונחמיה" 1950.

בן למשפחה מוסיקלית שהייתה מקורבת לחוגים של מוסיקאים, מלחינים ומשוררים עיראקים מהם ספג מעושרה של המוסיקה המקומית והכלל ערבית. החל לימודי נגינה מערבית על כינור כבר בילדותו בעיראק והמשיך ללמוד ולחקור את המוסיקה הערבית והטורקית במשך שנות עבודתו במערכת המשפט הישראלית כמשפטן ושופט.

סמוך לפרישתו מכס השיפוט הצטרף דוד מועלם לבית הספר למוסיקה שורשית-מזרחית באוניברסיטת בר אילן ברמת גן ועשה שם כחמש שנים בלימוד ומחקר של המוסיקה הערבית. תוך כדי מחקרו עבר לנגינה מזרחית בכינור ונפגש עם אמנים, מוסיקולוגים ואנסמבלים שונים עם חלקם עשה שנים רבות בסדנאות ובמפגשים. בשנות פעילותו של מועלם באוניברסיטת בר-אילן, במפגשים עם מורים ותלמידים, נוכח לדעת כי קיים מחסור משווע במקורות זמינים בעברית העוסקים בלימוד הסולם והמקאם הערבי. אהבתו למוסיקה בכלל ולמוסיקה הערבית בפרט הניעו אותו להתפנות לכתיבת הספר, עליו שקד יותר משמונה שנים, כדי שישמש את המורים והתלמידים העוסקים בתחום.

דוד מועלם נושא הרצאות בענין המוסיקה הערבית במוסדות שונים, עוסק בכתיבה ומופיע בחוגים פרטיים בתכנית של הסברה מודגמת בליווי מוסיקאים.

חלק מדברים שנשא דוד מועלם בערב השקת הספר ביום 29.6.06© 2007 David Muallem - All Rights Reserved  |  כל הזכויות שמורות, דוד מועלם 2007